Як обрати робот-пилосос?

Как выбрать робот-пылесос

Для підтримки чистоти в будинку не обов’язково постійно забиратися вручну. Цей обов’язок можна перекласти на робота-пилососа.

Робот-пилосос
Робот-пилосос

Тип прибирання робота пилососа

Класичний робот-пилосос призначений для сухого прибирання, пристрій роз’їжджає по приміщенню і збирає все сміття, що трапляється на шляху.
Робот-натирач має дві конструкції:

  • перший варіант представлена ​​у вигляді звичайного робота-пилососа, що протирає за собою вологою серветкою з мікрофібри в міру забруднення, серветку потрібно промивати під краном
  • другий варіант розбризкує воду і відтирає щіткою покриття для підлоги, такий пристрій не рекомендується для не водостійкого ламінату і паркету, брошованого дерева і кам’яної пористої плитки.

Робот-мийник вікон прикріплюється до вікна з допомогою створення вакуумної області чи магнітів. Під час такого очищення в кутах залишається неприбрана поверхня через конструктивні особливості пристрою.

Площа прибирання

Площа прибирання вказує на те, скільки простору зможе прибрати пилосос до того, як закінчиться заряд. Врахуйте, що зарядка може зайняти кілька годин, тому якщо площа 80 квадратних метрів, а пилосос розрахований на 40, то прибирання розтягнеться на весь день.

Час роботи робота пилососа від одного заряду

Якщо і в характеристиках площа не вказана, то орієнтуєтеся на час роботи 20-30 хвилин. Досить для прибирання квартири до 30 квадратних метрів. 30-60 хвилин для приміщень із площею 30-70 квадратів. 70-100 хвилин достатньо для площі 70-90 квадратів. 100-180 хвилин потрібно для 90-150 квадратних метрів.

Час прибирання робота-пилососа
Час прибирання робота-пилососа

Щітки у робота-пилососа

Бічна щітка є обов’язковою для всіх пристроїв. Щітка підмітає сміття до місця всмоктування та очищає в кутах та вздовж плінтусів. Добре якщо таких щіток буде 2. Центральна щітка дає додаткове очищення і її варіантами можуть бути турбощітка, що відмінно підходять для збирання ворсистих покриттів, наприклад, килима або ковроліну. І силіконова щітка, яка призначена для прибирання твердих покриттів.

Об’єм пилозбірника

Пилозбірник з ємністю до 0,3 літрів вистачить для прибирання невеликих приміщень, об’єм до 0,5 літрів підійде для 50-80 квадратних метрів, а понад 0,5 літрів потрібно для приміщень з площею понад 80 квадратів.

Об'єм пилозбірника у робота-пилососа
Об’єм пилозбірника у робота-пилососа

З док станції робот-пилосос самостійно повертається на базу для підзарядки. Перед станцією має бути не менше трьох метрів вільного простору, а з обох боків по одному метру, інакше робот може її не знайти. Без док станції робот залишиться там, де він розрядився і нести його до розетки доведеться вручну.

Датчики

Чим більше датчиків тим розумнішим поводиться робот. Датчик виявлення перешкод повідомляє про те, що в безпосередній близькості знаходиться якийсь об’єкт і пристрій змінює свій напрямок.

Інфрачервоні та ультразвукові датчики теж визначає наявність перешкод, але з ними техніка краще орієнтується у просторі. Якщо в будинку є сходи, то знадобиться датчик перепаду висоти.

Датчики робота-пилососа
Датчики робота-пилососа

Датчик забруднення аналізує кількість пилу та бруду та в залежності від цього, робот може повторити проїзд. Однак є ризик, що пристрій прийме темне місце за плями і постійно роз’їжджатиме біля нього.

З датчиком розпізнавання поверхні пилосос визначає тип покриття та в залежності від цього регулює потужність всмоктування.

Побудова мапи приміщення

За допомогою лазерних датчиків або камери робот-пилосос обстежує приміщення та будує його карту, завдяки цьому він заздалегідь знатиме всі перешкоди, а процес прибирання буде послідовником. До того ж прилад можна відправити в потрібну кімнату для прибирання. І деякі моделі можуть запам’ятовувати кілька планів приміщень, що знадобиться для будинків із двома трьома поверхами. Без функції картографування робот-пилосос рухатиметься за вбудованим алгоритмом. Наприклад, по спіралі поки не зіткнеться з перешкодою, потім алгоритм починається заново через це процес прибирання стає хаотичним. Пилосос може пропускати певні ділянки та виїжджати з потрібні вам кімнати, до пуття її не прибравши. Хоча для невеликої квартири цього цілком достатньо.

Функції

Щоб пристрій не заїжджав до певних зон, допоможуть обмежувачі руху. Вони можуть бути представлені магнітною стрічкою, яка клеїться на підлогу або стовпчиком з інфрачервоним випромінюванням, обидва варіанти створюють віртуальний бар’єр.

Для роботи з функцією прибирання за розкладом можна налаштувати роботу пристрою поки вас немає вдома у певних моделей через програму можна подивитися побудовану роботом карту приміщення, а також вказати заборонені зони.

Конструкція робота-пилососа

Навіть якщо прилад має датчик перешкод, він все одно може іноді стикатися з предметами. Прогумований бампер захистить пристрій та меблі у разі зіткнення. Щоб робот прибирав під меблями, перевірте його висоту або підбирайте меблі виходячи з габаритів пристрою. Пам’ятайте, що через свою конструкцію робот не може прибирати пил у кутах.

Якщо в базі є ємність для сміття пристрій автоматично буде спустошувати свій пилозбірник, проте на практиці у деяких моделей виникають проблеми з паркуванням, а сміття під час вивантаження може висипатися.

Особливості робота-пилососа

Зверніть увагу на кілька факторів: якщо штори в підлогу, то швидше за все робот їх намотає, а при великій кількості проводів на підлозі він може заплутатися в них. Ще дуже важливо враховувати поведінку свійських тварин особливо цуценят і кошенят інакше можуть виникнути непередбачувані та неприємні ситуації.

Тепер ви можете підібрати потрібний саме вам робот-пилосос.

Наступний запис
Електробритва ENCHEN BlackStone від Xiaomi за 10$
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *